Family Lab Academy

 ANKSTYVOJO UGDYMO FORUMAS „JAUSK. MATYK. TAPK”

 • JAUSK (05.17)
 • MATYK (05.18)
 • TAPK (05.19)
Image
SESIJŲ METU KELSIME KLAUSIMĄ KAIP TAPTI GERIAUSIAIS TĖVAIS SAVO VAIKUI?
  • Kokia kalba kalbėti su vaikais?
  • Kaip kurti jausmais paremtą ryšį?

  17 d. Pranešėjai:

  • Asta Blandė, psichologė:

  Šio pranešimo viena svarbiausių žinučių - padėti tėvams nurimti ir tapti geriausiais tėvais pasaulyje tik savo vaikams, kaupti bei didžiuotis reikšmingomis patirtimis tėvystėje bei turėti vilties, kad treniruojantis gali būti vis geresniu savo paties variantu. Apie savęs ir kito pažinimą, savo pažeidžiamų pusių pripažinimą, kuris mus sustiprina ir augina, kalbėsime šiame pranešime. 

  • Emilija Radytė, neuromokslininkė, “Integrative Neuroscience Association" bendrasteigėja ir vadovė:

  „Pranešime bus kalbama apie tai, kas vyksta vaiko ir tėvų smegenyse kuriant tarpusavio ryšį, apie pokyčius, vykstančius įsčiose bei pirmaisiais gyvenimo metais ir kaip jie veikia elgseną ir prieraišumą. Kaip? Kas kodėl vyksta ir kokią įtaką tai turi - bus kalbama pranešime.

  • Arūnė Simanavičienė, „Trys kaip vienas įkūrėja”:

  „Pranešime bus kalbama apie žaidimus, kurie kurie padeda vaikams ne tik išmokti priimti sprendimus, įvertinti savo gebėjimus, bet ir išsikelti bei įveikti iššūkius, mokytis empatijos ir suprasti žmonių tarpusavio santykių svarbą, bet sukurti tarpusavio meilės kalbą.   Apie visa tai pranešime.

Image
DISKUTUOSIME KAIP MATYTI VAIKO AKIMIS?
  • Kodėl svarbu matyti tik savo vaiką ir jį pažinti?
  • Kaip juos palaikyti?
  • Bei su jais drauge augti?

  18 d. Pranešėjai:

  • Vaidas Arvasevičius, šeimų, porų ir tėvystės konsultantas, kognityvinės ir elgesio terapijos specialistas:

  Šiame pranešime bus kalbama apie  vaiko matymą ir pažinimą, nes vaikas nėra pasyvus gyvenimo stebėtojas ir kopijuotojas, jis auga pagal jam vienam suteiktą unikalią programą ir yra veikiamas aplinkos. Taigi kaip pažinti savo vaiką ir sukurti didesnes galimybes prieraišumui ir bendradarbiavimui su vaiku? 

  • Prof. Ona Monkevičienė, Vytauto Didžiojo universiteto Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo katedros profesorė:

  „Pranešimo metu kalbėsime, kaip sukurti ir palaikyti dialogą su vaikais? Kas jame yra svarbiausia? Aptarsime vaiko klausymosi dialogo, padedančio išgirsti, ką vaikas nori mums pasakyti, ypatumus, pasigilinsime  į ugdančiojo dialogo kūrimą ir palaikymą, kaip mokymąsi kalbėti ir mokymąsi kalbant. Suprasime, kuo šie dialogai skiriasi ir kada juos naudinga plėtoti tėvams ir specialistams.

  • Dr. Austėja Landsbergienė, edukologė, Vaikystės sodo ir Karalienės Mortos mokyklos steigėja:

  „Gimus vaikui, atrodo, norisi matyti, girdėti tik jį, jausti ir jo kvėpavimą, ir širdies plakimą, ir užbėgti už akių mažiausiam nepatogumui. Tad viena svarbiausių pamokų tėvams yra...išmokti atsigręžti į save. Matyti save. Suprasti savo jausmus. Tik patys jausdamiesi tvirtai, užauginsime tvirtą žmogų, o tai yra ir mokslas, ir menas. Apie visa tai, kaip svarbu matyti save ir gebėti gyventi čia ir dabar, bus kalbama pranešime."

Image
KELSIME KLAUSIMĄ KAIP TAPTI VAIKU?
  • Kaip augti drauge su savo vaiku?
  • Kaip kalbėti?
  • Ir tapti suaugusiems vaikais?

  19 d. Pranešėjai:

  • Jūratė Bortkevičienė, psichologė, trijų vaikų mama,  knygos „Atsakinga tėvystė – kelias į darnius tėvų ir vaikų santykius” autorė:

  Vos gimus vaikui, mes dažnai imame planuoti, koks jis turėtų būti. Ir visai nejučiomis pradedame lyginti savo vaiką su kitais? Kitas jau ropoja, o mano ne, kitas jau kalba, o mano ne, kitas dėlioja dėliones, o mano tik strykčioja pagal muzika, kitas nori piešti ir tai daro kantriai, o mano tik visur pritaško ir bėga ką nors griauti. Kaip dažnai mums atrodo, kad kiti vaikai geresni arba gabesni? Kaip išmokti pamatyti savo vaiką, nekeliant jam savo lūkesčių, o padedant atsiskleisti? Kaip stebint, o ne lyginant pažinti vaiko stiprybes ir jomis džiaugtis? 

  • Prof. Daiva Jakavonytė-Staškuvienė - Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos profesorė:

  „Pranešime bus kalbama apie tai, kodėl svarbu kalbėtis su vaikais, bus pristatomi pagrindiniai mokslu pagrįsti argumentai, kodėl svarbu su vaikais kalbėtis, pasakoti, mintį plėtoti žodžiu ir kokią tai galią turi ateičiai ryšiui su vaiku kurti.

  • Jovita Starkutė, Indrė Neimantė, edukologės, knygos  „Kaip auginti savarankiškus, kūrybingus vaikus?” autorės:

  Kiek laiko iš tiesų reikia praleisti su savo vaikais? Svarbi kiekybė ar kokybė? Daugelis suvokiame kokybiško laiko su vaikais  naudą, tačiau nuo ko pradėti? Kaip įgyti pagrindines reikalingas žinias tokio laiko kūrimui?? Pranešimo metu kalbėsime, kaip sąmoningai formuoti tokį ryšį su vaiku ir kaip drauge kurti su vaikais smagų laiką drauge."

 ANKSTYVOJO UGDYMO FORUMO „JAUSK. MATYK. TAPK”

Pranešėjai

Image
Asta Blandė
Psichologė
Image
Dr. Austėja Landsbergienė
Image
Emilija Radytė
Neuromokslininkė
Image
Prof. Daiva Jakavonytė-Staškuvienė
Image
Vaidas Arvasevičius
Šeimų, porų ir tėvystės konsultantas, Kognityvinės ir elgesio terapijos specialistas
Image
Jovita Starkutė ir Indrė Neimantė
Edukologės
Image
Jūratė Bortkevičienė
Psichologė
Image
Arūnė Simanavičienė
„Trys kaip vienas” įkūrėja
Image
Prof. Ona Monkevičienė

DALYVAVIMAS NEMOKAMAS!

Išsamesnė informacija el. p. info@familyacademy.lt arba 
Tel. Nr. +370 625 04700