Jau antrą kartą Lietuvoje gegužės 24-26 dienomis nuotoliniu būdu vyko ANKSTYVOJO UGDYMO FORUMAS, buriantis tėvų ir ankstyvojo ugdymo specialistų bendruomenę, kviečiantis įsikvėpti kasdienybėje, motyvuotis ir įgyti skatinančių veikti bei keisti žinių.

Forumo tikslas – sujungti tėvus, mokytojus ir ankstyvojo ugdymo specialistus žinių ir patirties, naujausių ugdymo teorijų ir praktikų jas jungiant su kitomis mokslo sritimis dalinimuisi.

Kodėl mums tai svarbu? Ankstyvasis vaikų amžius – ypatingai svarbus  laikas, kai didelę įtaką vaiko raidai, jo ugdymui turi tėvai ir ankstyvojo ugdymo specialistai. Todėl labai svarbu vieni kitus suprasti, žinoti, kuo gyvename, kaip jaučiamės ir kaip galime vieni kitiems padėti augti visiems drauge su savo vaikais.

Forumas vyko gegužės 24-26 dienomis, 13:00-14:30 val.!

 

Family Lab Academy

 ANKSTYVOJO UGDYMO FORUMAS

 • Gegužės 24 diena
 • Gegužės 25 diena
 • Gegužės 26 diena
Image
Ši diena bus skirta laimės recepto tėvystėje paieškai, atsakomybės prisiėmimui ir savęs motyvacijos didinimui. Viskas priklauso nuo mūsų ir tik mes renkamės, kaip norime jaustis ir kaip norime susikurti kasdienybę.

  13:00-13:30 val.

  ATSAKINGA TĖVYSTĖ. KOKIA JI IR NUO KO JI PRASIDEDA? 

  Pranešėja: Jūratė Bortkevičienė, verslo psichologė, 3 vaikų mama ir anūko močiutė. Knygos "Atsakinga tėvystė  - kelias į darnius tėvų ir vaikų santykius” autorė.

  Atsakomybės prisiėmimas - už save, už savo šeimą, už vaiką, už savo savijautą ir gyvenimo būdą. Būti atsakingu - tai pasirinkti, kaip nori gyventis ir jausti. Taigi, kokia atsakinga tėvystė? Iš ko ji susideda?

  13:30-14:00 val.

  SKIRTINGI TĖVYSTĖS STILIAI IR SKIRTINGI KOMUNIKAVIMO BŪDAI SU VAIKAIS. KAIP ATRASTI SAVAJĮ?

  Pranešėja: Jovita Starkutė, edukologė, švietimo konsultantė, lektorė, Family Lab Academy įkūrėja, knygos "Kaip auginti savarankiškus, kūrybingus vaikus?" bendraautorė.

  Kaip nepasimesti tėvystėje tarp įvairiausių teorijų ir praktikų? Kas svarbiausia ieškant savo tėvystės stiliaus? Kokia komunikacija su vaikais ji paremta? Ir kodėl kartais savo stilių reikia susikurti patiems?

  14:00-14:30 val.
  LAIMĖS RECEPTAS TĖVYSTĖJE. AR JIS TOKS YRA IR KOKIE JO INGRIDIENTAI? 

  Pranešėjas: Dainius Jakučionis, gydytojas psichoterapeutas

  Ar yra vienas laimės receptas tėvystėje? O gal jis kiekvieno mūsų, mamos ir tėčio, viduje? Kokie ingredientai  jį galėtų sudaryti? O jei juos žinotume, gal receptą galėtume susikurti kiekvienas sau?

   

  PIRMOS DIENOS ANKSTYVOJO UGDYMO FORUMO ĮRAŠĄ RASITE ČIA

Image
Ši diena skirta bus skirta santykiui kurti ir tarpusavio komunikacijai. Santykiui su savimi, su aplinka įvairiuose kontekstuose - švietimo, tėvystės. Kaip kurti santykius su savimi, kaip kurti santykius su aplinka ir su kitais esančiais aplink?

  13:00-13:30

  EMOCIJŲ SVARBA KURIANT RYŠĮ SU VAIKAIS. KOKIAIS PRINCIPAIS REMIANTIS JĮ GALIME SUKURTI?

  Pranešėja: Dovilė Šafranauskė, tėvystės koučerė, Mylu.lt portalo tėvams bendraautorė, Hand in Hand tėvystės profesionalė.

  Kas yra emocinis saugumas ir kodėl jis toks svarbus? Kaip sukurti emocinį saugumą namuose ir vėliau vaikams augant perkelti į ugdymo įstaigas? Kodėl toks svarbus tėvų ir ugdymo specialistų emocinė gerovė ir emocinis ryšys?

  13:30-14:00

  SUSITARIMAI SU VAIKAIS IR SANTYKIO KŪRIMAS PER ŽAIDIMUS.

  Lukas Benevičius, konsultantas, švietimo inovatorius, "Ugdymo meistrai" vadovas

  Auginant vaikus neišvengiamai susiduriame su skirtingomis nuomonėmis, kartais sunku paaiškinti vaikams, kodėl reikalingi vieni ar kiti susitarimai. Kaip susitarti? Kaip tai paversti žaismingu ir lengvu procesu? 

  14:00-14:30

  KAIP SUKURTI RYŠĮ SU VAIKU PER KŪRYBIŠKUMĄ SKATINANČIĄ APLINKĄ?

  Indrė Neimantė, edukologė, Family Lab Academy Klaipėdoje vadovė ir mokytoja, knygos "Kaip auginti savarankiškus, kūrybingus vaikus?" bendraautorė.

  Vaiko erdvė - puiki vieta ryšiui ir kūrybiniam potencialui skleistis. Kaip ji turėtų atrodyti? Kokios priemonės skatina kūrybiškumą? Kas vaiko erdvėje yra svarbu? Aptarsime, kaip kurti ryšį su vaiku jo erdvėje.

   

  ANTROS DIENOS ANKSTYVOJO UGDYMO FORUMO ĮRAŠĄ RASITE ČIA

Image
Šią forumo dieną kelsime apie tai, ko norime ir siekiame savo vaikams? Kokias patirtis įgyjame keliaudami tėvystės kelyje? Kas mums, kaip tėvams yra svarbu? Kelsime klausimą ir ieškosime drauge atsakymo, kaip auginti save ir tuo pačiu auginti vaikus?

  13:00-13:30

  KAIP VAIKUS UŽAUGINTI TOKIUS, KAD BŪTŲ LAIMINGESNI NEI MES? 

  Prof. Dr. Eugenijus Laurinaitis, psichoterapeutas bei grupių terapeutas.

  Kodėl norime vaikus užauginti laimingesnius nei esame mes?  Norime užauginti ar auginti? Koks tai skirtumas tarp šių žodžių ir kaip būti laimingiems tėvystėje jau dabar?

  13:30-14:00

  VAIKŲ AUGINIMO FORMULĖ: KOKIA JI?

  Vaida Ivaniukaitė, šeimų edukatorė,  Y Tėvai įkūrėja

  Vaikų ugdymas atrodo sudėtingas procesas. Kad viskas taptų gerokai paprasčiau, sudėkime viską į formulę. Yra tik trys kintamieji, kurių reikia šiandieniniam ugdymui tiek šeimoje, tiek ugdymo įstaigose. Aptarsime kokie jie ir kada ką naudoti.

  14:00-14:30

  LAIMINGI TĖVAI - LAIMINGAS IR VAIKAS. PABANDOME?

  Milda Karklytė-Palevičienė, psichologė, "Laimingas vaikas" įkūrėja, knygos "Vaiko emocinis intelektas" autorė. 

  Didžiausias tėvų siekis - matyti savo vaikus laimingus. Tačiau tam, jog užauginti vaiką laimingą, pirmiausia turi būti pats laimingas. Kur yra išėjimas iš šio užburto rato? Ir kaip rasti naujus kelius?

   

  TREČIOS DIENOS ANKSTYVOJO UGDYMO FORUMO ĮRAŠĄ RASITE ČIA

 ANKSTYVOJO UGDYMO FORUMAS

Pranešėjai

Image
Prof. Dr. Eugenijus Laurinaitis
Psichoterapeutas bei grupių terapeutas
Image
Vaida Ivaniukaitė
Šeimų edukatorė, "Y Tėvai" įkūrėja
Image
Dainius Jakučionis
Psichologas, psichoterapeutas
Image
Jovita Starkutė
Edukologė, švietimo konsultantė, Family Lab Academy įkurėja, knygos bendraautorė
Image
Jūratė Bortkevičienė
Verslo psichologė, knygos "Atsakinga tėvystė - kelias į darnius tėvų ir vaikų santykius” autorė
Image
Indrė Neimantė
Edukologė, Family Lab Academy Klaipėdoje vadovė ir mokytoja, knygos bendraautorė
Image
Lukas Benevičius
Konsultantas, švietimo inovatorius, "Ugdymo meistrai" vadovas
Image
Dovilė Šafranauskė
Tėvystės koučerė, Hand in Hand tėvystės filosofijos profesionalė
Image
Milda Karklytė-Palevičienė
Psichologė, "Laimingas vaikas" įkūrėja, knygos "vaiko emocinis intelektas" autorė

PARTNERIAI

FORUMO AKADEMINIAI PARTNERIAI

FORUMO KOMUNIKACINIAI PARTNERIAI

FORUMO DRAUGAI, KURIE KURIA DRAUGE

 

 

Nors 2023 metai dar  labai toli, tačiau jau kviečiame prisijungti įvairomis formomos prie ANKSTYVOJO UGDYMO FORUMO’ 2023. Mes tikime bendryste, dalinimusi ir žinių sklaida, todėl prisijunkite prie mūsų komandos organizuojant šį renginį! 

ANKSTYVOJO UGDYMO FORUMAS vyks jau trečią kartą Lietuvoje 2023 metais, gegužės 23-25 dienomis, nuotoliniu būdu, buriantis tėvų ir ankstyvojo ugdymo specialistų bendruomenę, kviečiantis įsikvėpti kasdienybėje, motyvuotis ir įgyti skatinančių veikti bei keisti žinių.

 

REGISTRACIJA Į ANKSTYVOJO UGDYMO FORUMĄ JAU ČIA

PAPILDOMA INFORMACIJA

DALYVAVIMAS FORUME YRA NEMOKAMAS!

PAPILDOMA INFORMACIJA: